Krany

Co to są krany / faucets?

Krany (z ang. faucets) to strony internetowe oferujące odwiedzającym drobne wartości kryptowalut za darmo. W zależności od danej witryny możemy otrzymać różne ilości krypto co pewien czas. Jest to świetny sposób aby zacząć swoją przygodę w świecie kryptowalut, nauczyć się jak przesyłać monety, a nawet zarobić! W przeciwieństwie do znanych metod „zarabiania w internecie”, które z reguły kończą się rezygnacją przed osiągnięciem progu wypłaty z kranów można otrzymać płatność już po kilku dniach, a nawet i prędzej!

Zdecydowana większość stron typu kran oferuje program poleconych, dzięki czemu możemy wzbogacić się jeszcze prędzej, a jeśli się naprawdę postaramy możemy zbudować stały pasywny dochód. Wystarczy zaprosić znajomych, przesyłając im odpowiedni link przypisany do naszego konta. Im więcej osób zaprosimy, tym więcej zarobimy. Z reguły można liczyć na 20% – 50% zysków poleconych.

Czy to się opłaca?

Oczywiście, że tak! Wydawać się może, że to bardzo drobne kwoty, ale mając możliwość zyskania kilkudziesięciu procent wypłat każdego z poleconych szybko może okazać się, że będą to zauważalne wartości. Pamiętać należy również o zmienności wartości kryptowalut. Z dnia na dzień kurs może poszybować w górę i nasze „drobne” mogą zamienić się w „grube” bez żadnego wysiłku! Wystarczy popatrzeć na wykresy historyczne takich monet jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum, gdzie w 24 godziny niektórzy pomnożyli swój majątek kilkukrotnie!

Mikro portfele / microwallets

Krany korzystają z tzw. mikro-portfeli (z ang. microwallets) jako bufora do wypłat. Jako, że sieci blockchain mają ustalone minimalne wielkości monet możliwe do przesłania mikro-portfele kumulują nasze zarobki, aby po osiągnięciu niezbędnego minimum móc wypłacić na wskazany adres (np. do naszego portfela czy bezpośrednio na giełdę).

Warto pamiętać, że im większą wypłatę zlecimy, tym większą monetę otrzymamy. Tzw. fragmentacja monet może doprowadzić do sytuacji, że będziemy posiadać w portfelu sporą sumę składającą się z bardzo wielu drobnych monet, co poskutkuje ogromnymi opłatami za przesłanie transakcji w przyszłości.

Popularne mikro portfele

FaucetHUB – największa i najbardziej rozbudowana platforma microwallet. Obsługuje wiele popularnych kryptowalut oraz posiada największą bazę kranów. Zawiera wiele udogodnień takich jak giełda wymiany walut, forum, chat, gry, konkursy i wiele innych.

Załóż konto na FaucetHUB

Coin Pot – platforma powstała na potrzeby obsługi kranów z rodziny Moon Faucets. Jest to zamknięta platforma umożliwiająca także wymianę pomiędzy walutami dostępnymi na kranach Moon, dlatego baza kranów jest niewielka. Konto tworzy się automatycznie gdy korzystamy ze wspomnianych kranów.

Faucet Fly – ostatni microwallet w zestawieniu. Spora baza kranów, jednakże jedyną obsługiwaną walutą jest Bitcoin.

Załóż konto na Faucet Fly

Aktualne ceny
  • bitcoinBitcoinzł34,104.910.41%
  • ethereumEthereumzł728.671.13%
  • litecoinLitecoinzł239.320.66%
  • bitcoin-cashBitcoin Cashzł1,119.050.37%
  • dashDashzł273.950.89%
  • dogecoinDogecoinzł0.010406-0.88%
  • digibyteDigiBytezł0.0270991.37%
  • primecoinPrimecoinzł0.324788-9.84%
  • blackcoinBlackCoinzł0.3871870.24%
O ZgarniajKrypto.pl

Strona ta powstała z myślą o początkujących w świecie kryptowalut. Znajdziesz tutaj poradniki oraz zbiór informacji jak zacząć zbierać swoje pierwsze krypto zupełnie za darmo!